Yazı Detayı
16 Şubat 2021 - Salı 08:51
 
SORGULADIK MI?
Şeyhmus İDRİSOĞLU
sidrisoglu@medyavatan.com
 
 

Kanımızı donduran ölüm, tecavüz, hırsızlık ve yolsuzluk yapanları görmemezlikten gelen, evine ekmek götüremedi diye intihar eden bir babanın dramını ve bunlara sebep olanları hiç sorguladık mı?

 

Hasta bir toplum yaratıp sokağa salanları hiç sorguladık mı?

 

Sokak ortasında kendilerini gizlemeye bile gerek görmeyen canilerin; muhalif, gazeteci ve siyasetçileri mafyavari eylemlerle cezalandırıp ve bunları yapanların birkaç gün sonra ellerini kollarını sallayarak tekrar aramıza karıştıranları hiç sorguladık mı?

 

Yüz yıllardır birlikte yaşamış, birlikte savaşmış, ekmeğini paylaşmış, kız alıp vermiş etle tırnak gibi bir halkın arasına düşmanlık tohumları ekenleri hiç sorguladık mı?

 

Toplum artık öfke kusuyor. Her şeyin yolunda olduğunu söyleyen yetkililer ekonomik krizin olmadığını iddia edip sosyal patlamaya sebep olurken, dağdaki çobandan bile sorumlu olduklarını söyleyenleri hiç sorguladık mı?

 

Bir baba dünyada tek sahip olduğu evladının cenazesinde kendisini teselli edenlere: "Oğlum neden, niçin, kimin için öldü?" diye haykırırken acılı babayı o hale düşürenleri hiç sorguladık mı?

 

Bir annenin tecavüz edildikten sonra parçalanan evladının katilinin cezalanması için verdiği hukuk savaşında, acılı annenin yanında durmayan yetkilileri hiç sorguladık mı?

 

Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizin yani bizim çocuklarımızın; terörist damgası vurularak tekme tokat gözaltına alınıp hayatlarının karartılmasını hiç sorguladık mı?

 

Neler oluyor bize? Ne alıp veremediğimiz var birbirimizle? Toplumun refah seviyesinden ve güvenliğinden sorumlu ağızların öfke kusmuklarını ve şiddette endeksli konuşmalarını hiç sorguladık mı?

 
Etiketler: SORGULADIK, MI?,
Yorumlar
Haber Yazılımı