DOLAR 16,3724 0.01%
EURO 17,5836 0.55%
ALTIN 972,07-0,26
BITCOIN 478548-1,54%
Isparta
19°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

YAZŞA-DER Kuruldu…
721 okunma

YAZŞA-DER Kuruldu…

ABONE OL
29 Ocak 2022 09:26
YAZŞA-DER Kuruldu…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

28 Ocak 2022 – 10:26

Cemal Durmaz
CEMAL DURMAZ
Tüm Makaleleri
Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği. YAZŞA-DER Genel Merkezi İzmir olarak resmi olarak kuruldu.

*

Bu sanırım dernek hakkında yazdığım dördüncü köşe yazısı olacak. Derneğin ne kadar zor şartlarda kurulduğuna bir kez daha şahit olmuş oldum. Ama çok önem arz eden bir dernek kurulduğuna da eminim, asla bir kuşkum yok.

*

Öncelikle derneğin benimle birlikte 13 kurucusuna ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum.

Erol AYDIN, Cüneyt CANBAŞ, Nuray ÖZGEÇ ACAR, Elif GÜLER, Taner ÖZGÜR, Selin BASMACI, Erkan BİRLİK, Erhan ÖZDEMİR, Ahmet KARBEŞ, Ali KOÇER, Hacer ÇET… Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu on üç kurucu üyemizin, İzmir, İstanbul ve Muğla illerinde yaşayan yazarlar ve şairlerden oluştuğunu da ayrıca belirtmek istiyorum.

*

amaçlarının tespitinde ve sonrasında ki çalışmalarda daima benimle birlikte hareket eden bir birbirinden kıymetli arkadaşlarıma çok ama çok teşekkür ederim. Hep birlikte derneği çok daha ileriye götürerek amacı doğrultusunda yazar ve şairlerin bilgi donanımlarının arttırılması ve kendileri ile eserlerinin tanıtımlarının yapılmasında azami gayret sarf edilecektir.

*

Derneğimiz 35-081-143 Kütük numarası ile resmi olarak kurulmuştur. Hatta kurulur kurulmaz bir birinden kıymetli iki şairimiz ve bir yazarımız ile yine çok kıymetli bir editörün derneğimize üyelik başvurusunda bulunduğunu da belirtmek isterim.

*

Sosyal medya ve diğer basın organları ile duyurusu yapılan derneğimize ilginin çok büyük olduğunu ifade etmek isterim. Dernek hakkında kurucu üyelerimiz ile birlikte ve şahsan yaptığın bilgilendirmeler ışığında, yazarlar ve şairlere katkısının ne kadar çok olacağı hususunda bir ilgi oluşmuş, daha şimdiden 10 kadar ilden temsilci olma talebini ileten yazar ve şair arkadaşlar olmuştur.

Tüm bunlar yönetim kurulu ile değerlendirilip hızlıca hayata geçirilecektir. Derneğimizin 2022 yılı bitmeden önce birçok ilde temsilcilik verdiğini üye sayısının gün ve gün arttığını göreceğimizden kuşkumuz yok.

*

Dernek olarak yazarlar ve şairlere yapılacak en büyük desteğin, imza günleri olduğunu biliyoruz. Bunula ilgili hızlıca çalışmalarımızı yapıp bu konu için bir başkan yardımcılığı oluşturulacaktır. Bunun dışında mutlaka telif haklarının kaybının önlenmesi için hukuki danışmanlık alabilmek için hukuk büroları ile antlaşmalar yapılacaktır.

*

En büyük hayalimiz, hatta hayalimiz demeyelim de, gerçekleştireceğimiz en büyük amacımızın da dernek üzerinde yayıncılık faaliyetinin başlatılması olduğunu da sizlerle paylaşmak isterim.

Son olarak yazar ve şair arkadaşlarımıza, üstatlarımıza, yine yazmaya başlayan tüm arkadaşlara seslenmek istiyorum, derneğe üye olarak bir an önce derneğin amaçları doğrultusunda daha aktif olmasında sizlerde katkıda bulunun. Unutulmamalıdır ki Dernek üyeleri dernek yönetim kurulunun elini güçlendirdiği gibi, fikirleri, önerileri, eleştirileri ile de derneğe güç vereceklerdir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP