DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 349077-0,92%
Isparta
17°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

YETERSİZ MUHTERİSLERE

YETERSİZ MUHTERİSLERE

ABONE OL
28 Şubat 2022 17:34
YETERSİZ MUHTERİSLERE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ey yar hangi mevsim gelirsen gel yüzünde tebessüm varsa bahar sayarım diye naatta bulunarak 27. Şubat. Pazar günü itibariyle idrak ettiğimiz miraç kandilinin ulusumuza selamet, feraset, dirlik düzenlik getirmesi temennisiyle başlamak istedim zira özellikle ferasete çok ihtiyacımız olan zor dönemlerden geçiyoruz. Bakar mısınız, genelde ülkem yerelde şehrim Kütahya adına yetişmiş siyasetçi açığımız had safhada yetişenler ise türlü kazalara(bizce suikast) kurban edilip bu azap verici durumun sonsuz döngüyle devamı sağlanıyor.

Dar ölçekte yerelden bakıldığında il başkanı dediğin, siyasetçi dediğin feraset sahibi olacak, yeri geldiğinde inisiyatif alabilecek. Netameli bir davadan başına iş gelen ilçe başkanına şayet zorunluysa kendisi sahip çıkacak genel merkezini karıştırmayıp çiçek böcek gönderilmesine engel olacak; sosyal medyada oyuncak olan ilçe başkanını derhal tart edip teşkilatının başını öne eğdirmeyecek. Hele ki sarığı öne eğdirenleri iş yoğunluğundan istifa etti gibi sade suya tirit cümlelerle önere edip zevahiri kurtarmayacak, hasılı sürüsünden güç alan karga misali kartalın ensesine oturup uçuyorum demeyecek. Yazdıklarımız şu kanının öz olduğunu iddia eden metin insanın kendisini dolayısıyla partisini düşürdüğü durumu da kanıtlamaya yeter mi bilemiyorum. Böyle zamanlarda unutulmaması gereken en büyük gerçekliğin ise siz altınsanız altın suyuna batırılmanıza gerek olmadığıdır, çamura da düşseniz bir yıkamalık işiniz var. Su gelir teyemmüm bozulur, bütün necasetler def-i ref olur.

Son olarak söyleyeceğimiz söz ise hangi makam olursa olsun oturulan koltuklar çözüm bulma makamlarıdır. Üstlerinize şikayet, mızlanma, mazeret beceriksiz yönetici, başkan işidir. Demem o ki gücünüzü koltuktan alırsanız korkak olursunuz; kendiniz olun, herkes sizi şayet kabul ederse siz olarak kabul etsin. Aşağıdakilere bu kadar yazdıktan sonra bir göndermede yazdıklarımızın muhatabı genel merkez yöneticilerine olsun. Ağalar üyeniz bile olmayan adamı il başkanı yaparsanız sizi her türlü açığa düşürür.

Bu yetersiz muhterislere harcadığımız zamana yazık deyip; dünya dolayısıyla ülke gündemi adına da üç beş kelam etmek isteriz. Öncelikle komşularımızdaki savaş halinin ordumuzun ehemmiyetini kör gözlere gösterdiğini belirtirken, daha dün Osmanlının son döneminde boğazlardan geçip Sivastopol’ü bombalayan Goeben ve Brestlau gemilerinin ceremesini çeken bir ulusun çocukları olarak ulu önderin hediye ettiği Mondros mütarekesinin ehemmiyetinin ziyadesiyle arttığı bir dönemde ‘’Yurtta sulh cihanda sulh’’ ilkesiyle hareket edip bu süreçten çıkılması gerektiğini öngörür, dış dünyadan verilen mesajların ise ülkemiz üzerinde hegemon güçlerin kurgularının olduğunu düşündüğümüzü belirtip; mutlu yarınlarda buluşmak üzere diyoruz. Hoşçakalın.

28.02.2022
Murat AKALIN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP