DOLAR 18,4818 0.02%
EURO 17,8343 0.52%
ALTIN 973,181,08
BITCOIN 3737037,23%
Isparta
22°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yok Öyle Yağma!! “Sevaba da günaha da ortaksınız”

Yok Öyle Yağma!! “Sevaba da günaha da ortaksınız”

ABONE OL
31 Ocak 2022 18:48
Yok Öyle Yağma!! “Sevaba da günaha da ortaksınız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Herkes yol yürüdüklerinin sevabına da günahına da ortaktır..
Hayır efendim biz beraber olup desteklediklerimizin yaptıkları iyi işlere ortağız, kötü işlerine ortak değiliz diyerek temize çıkamazsınız…

Memleketin içine düşürülmüş olduğu bu kötü tablonun mesuliyetini sadece iktidara yıkarak sıyrılamazsınız..

Her şartta ve her durumda amasız, fakatsız cümleler kurarak desteklemiş olduğunuz bu iktidarın kötü yaptığı her ne var ise siz de buna ortaksınız..

Bulunduğunuz oluşumun kârına ortaksanız, zararına da ortak olacaksınız..

Ben ittifak ortağıyım hükümet ortağı değilim gibi akla ziyan açıklamalar yaparak sorumluluktan kaçamazsınız..

Kayıtsız şartsız iktidarın her yaptığına destek olacaksınız, ondan sonra da biz ittifakın ortağıyız iktidarın değil diye de kendinizi temize çıkarma cümleleri sarfedeceksiniz..

Yok öyle yağma…

Peki ne oldu. Ne değişti..

Niye bu açıklamaları yapma ihtiyacı duydunuz..

Çünkü, ekmek kuyrukları çoğaldı. Dolar, euro, altın, mazot, doğalgaz, elektrik ve gıda fiyatları haddinden fazla yükseldi. İşsizlik arttı, alım gücü düştü, enflasyon yükseldi gibi birçok faktör sizi bu tarz acıklamar yapmaya mecbur etti..

Vatandaşın geçinemez hale geldiğini artık siz de görür oldunuz. Sokakta feryat figanlar yükselmeye başlayınca, sizin de hissenize “biz ittifak ortağıyız, iktidar ortağı değiliz” gibi açıklamalar yaparak mevzulardan sıyrılma cümleleri düştü..

Buradan şuraya bağlayayım mevzuyu…

Ekonomikmen içine düşürülmüş olduğumuz bu çöküntünün etkili sebeplerinden biriside sizinde yaptığınız gibi ” bir kişinin veya bir kesimin (siyaset olur cemaat olur farketmez) her yaptığına bir bildikleri vardır anlayışıyla mukabelede bulunmaktır”..

Biraz derin düşünüldüğünde bu tutum ve taraftarlık hissiyatıyla davranmanın insanı putperestliğe kadar götürdüğüde görülür. Bunu ben demiyorum inandığımız kitap diyor..

Doğal olarakta yapılan yanlışlara itiraz etme imkânınıda ortadan kaldıran bu taraftarlık hissiyatının devlete ve millete bir kârının olmadığınıda son tahlilde görmüş olduk ..

Dolayısıyla bu saatten sonra size vicdan tatmin etme cümleleri kurmak yerine, yanlışa itiraz etme ve yanlış yapanı doğruya sevketmek cümleleri düşer..

Şuana kadarki tavrınız ve duruşunuz bize gösterdiki “ağam bizden iyi bilir, bizim ne haddimize görüş bildirmek, itiraz etmek”..

Onun içindir ki, bu kötü tablodan iktidar nekadar sorumluysa, sizde görmezden gelip sessiz kaldığınız için iktidar kadar sorumlusunuz. Günahsız değilsiniz yani…

Size şöyle bir tavsiyede bulunabilirim..

Eğer memleket yararına birşey yapmak istiyorsanız şimdilik tövbe edip kenara çekilmeniz kâfidir. Ama bu sorumlu olmadığınız anlamına gelmez. Memleketin bugünkü hale düşmesinin her zerresinden iktidar kadar sizde sorumlusunuz bilesiniz..

İktidar özelinde de sn. Cumhurbaşkanına şunu söylemek istiyorum…

İstişare kanallarını kapatıp herşeyi ben bilirim mantığıyla devlet yönetilmez..

Ben yaptım oldu. Ben ne dersem o olur. Ben bilirim.. Heyt Amerika, heyt Almanya naraları atarak yönettiğiniz devletin ve milletin hali ortadadır..

Kibri ve egoyu bir kenara bırakıp istişare kanallarını kullanmanız gerekirdi..

Maalesef ki kibrinize ve egonuza yenildiniz. Güç zehirlenmesine yakalandınız. Yirmi yıldır elinize geçirmiş olduğunuz devleti yönetme selahiyetini yirmi yılın sonunda ziyana uğrattınız..

Bu saatten sonra ne olur, zaman neyi gösterir bilemem lâkin bu zülum çarkında heder olan millet eğer refaha kavuşamazsa hesabı sandıkta keser gibime geliyor.

Mehmet Yılmaz İmamoğlu

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP